Ж (ksani) wrote in ja_mamusia,
Ж
ksani
ja_mamusia

Перевірка впливу ліків на дитину під час годування грудьми

 Коли мамі призначають медикаменти (наприклад, антибіотики), можна перевірити рівень їх впливу на дитину через грудне молоко.
Для цього:

1. заходимо на сайт www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp
2. вибираємо з переліку або вводимо міжнародну назву  медикаменту чи його діючої речовини
3. тиснемо кнопку GO

Розшифровка результатів. 
Рівень ризику (Risk Level):
0. (Зелений)  / Препарат безпечний для лактації і для дитини. Сумісний  з ГВ, на основі інформації, опублікованої в науковій літературі. Можна приймати.
1. (Жовтий) / Можливі незначні побічні ефекти, що впливають на лактацію або на дитину. Висновок  на основі опублікованої інформації або на основі фізичних, хімічних і фармакокінетичних характеристик препарату. Ризик невеликий. Помірно безпечний препарат - важлива доза, час прийому, вік дитини. Бажано спостерігати за дитиною на предмет реакцій.
2. (Оранжевий) / Можливі побічні ефекти, що впливають на лактцію або дитину. Висновок на основі опублікованої інформації або на основі фізичних, хімічних і фармакокінетичних характеристик. Небезпечний продукт; при прийомі необхідно оцінити ризики у випадку прийому препарату і годування та  негативного впливу відсутності грудного молока для дитини  (якщо мати відмовиться від ГВ). Бажано замінити препарат на інший; якщо це неможливо, бажано зменшити побічні ефекти, вибираючи дозу, час прийому, зважаючи на вік дитини. Обов'язково спостереження за дитиною і матір'ю під час прийому.
3. (Червоний) /  Наявні дані чи характеристики ліків дозволяють припустити високу ймовірність токсичності. Доведено або передбачається шкідливий вплив на дитину та/або на лактацію. Протипоказано при годуванні груддю. Необхідно вибрати інші ліки. Якщо не існує альтернативи, і прийом ліків необхідний, потрібно припинити годування на цей період.
Радіоактивні ліки - під час прийому необхідно припинити годування груддю. Бажано підібрати препарат, який швидше виведеться з кровотоку матері. Бажаним є зціджування до початку прийому препарату з метою створення банку молока (щоб годувати дитину під час лікування), а також під час прийому препарату, щоб підтримувати лактацію.

Показники фармакокінетики :
Molecular Weight - молекулярна маса речовини. Чим більша молекулярна маса (більше 500), тим менша ймовірність, що речовина потрапить в молоко.

Tmax -Час максимуму. Час з моменту прийому ліків, через який досягається максимальна концентрація ліків. Саме в цей момент найкраще НЕ годувати дитину грудьми. Найкраще приймати ліки відразу після годування.

Milk dose mg / K / d - Доза для дитини. Максимальна теоретична доза ліків, яку отримає дитина (в мг на кг на день). Оцінюється на основі даних про попадання речовини в материнське молоко. Теоретична доза =максимальна концентрація в молоці, згідно з дослідженнями (мг / літр) помножена на 0.15 літрів на кожен кілограм ваги на добу (доза споживання молока дитиною)

Protein binding - Зв'язування білків. - Відсоток зв'язування даної речовини білками плазми крові. Низький - менше 50%, середній - від 50 до 80%, високий - більше 80%. Чим вище відсоток (зазвичай більше 80%), тим менше ймовірність, що речовина потрапить в молоко.

T 1 / 2 (hours)  - Час напіввиведення (години) . Час, за який концентрація речовини зменшиться у два рази. Чим менший період напіввиведення, тим швидше кров очиститься від цієї речовини.

Relative dose,% - Відносна доза,%. Відносна доза ліків - який відсоток від материнської дози потрапляє дитині. При оцінці дози для розрахунку використовувалася вага матері 60 кг. Відносна доза дорівнює теоретичній дозі дитини, поділеній на дозу матері.

Milk / Plasma ratio - Співвідношення Молоко / плазма крові. 
Концентрація ліків в молоці, поділена на їх концентрацію в плазмі крові. Чим менше число (<1), тим менша частина ліків потрапить дитині.

Bioavailibility (%) -  Біодоступність (%). Величина показує, який відсоток від дози, що надійшла орально, потрапить у кров. Хоча точних даних на цю тему зазвичай немає, цю величину можна оцінити. Чим нижче відсоток, тим менше ліків потрапить дитині.

Therapeutic dose (%) . Відсоток від лікувальної дози. Відсоток, що показує відношення дози, яку дитина отримає через материнське молоко, до дози, яку зазвичай прописують для лікування дитини. % Від лікувальної дози = теоретич. доза (мг / кг / день) / Звичайна лікувальна доза (мг / кг / день) * 100%

Джерело:  www.gvinfo.ru/proverit_lekarstvo_elact

Tags: ГВ, антибіотики, безпека, відлучання від грудей, лікування, статті, треба знати
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments